Badminton Břeclav

GPC U13 - 8. dubna 2017

V sobotu 8. dubna 2017 jsme v badmintonové aréně p. K. Macha v Břeclavi uspořádali badmintonový krajský otevřený turnaj závodních hráčů do 13ti let (GPC U13 - otevřené). Turnaje se zúčastnilo 25 chlapců a 21 dívek z celé Moravy (Břeclav, Brno, Šumperk, Přerov, Ostrava, Olomouc, Židlochovice aj.) a několik dětí z Čech (Jihlava, Tábor). Turnaj zahájený v 9:00 hodin byl ukončen po 9ti hodinách vyrovnaných zápasů.

Domácí oddíl reprezentovalo 7 hráčů - 2 dívky (Snopková, Prokopová) a 5 chlapců (Staněk, Veselý, Mračna, Morc, Kabelka). Domácí favorit Adam Veselý dosáhl ve všech třech disciplínách na stupně vítězů, obsadil 3. - 4. místo ve smíšené čtyřhře a dvouhře a 2. místo ve čtyřhře.

Z domácích hráčů bychom dále vyzdvihli velice koncentrovaný výkon Adama Mračny, který byl 2. nejmladším účastníkem turnaje (nar. 2007). Ve dvouhře narazil 2 na hráče starší o 2 roky. V prvním kole prohrál ve třech vyrovnaných setech (13:21, 23:21, 19:21) se soupeřem z Židlochovic a v zápasu o pořadí vyhrál suverénně nad protihráčem z Rožnova p. Radhoštěm. Adam se s těmito soupeři setkal společně i ve čtyřhře. V tomto zápase těsně vybojovali s Davidem Morcem postup do 2. kola (17:21, 21:19 a 22:20), kde je vyřadili "stříbrní" Veselý-Valouch.

Ostatním domácím hráčům též patří velký dík za jejich boje na kurtech, v rámci kterých hráli i několik třísetových zápasů.

Celkové výsledky turnaje najdete v přiloženém souboru.

Děkujeme všem za účast!

Více fotografií najdete v našem internetovém fotoalbu (ke stažení)


Aktuality

Tréninky oddílových dětí ve školním roce 2023/2024!

Máme účet na YouTube.

Fotky z námi pořádaných akcí můžete sledovat v našem webovém fotoalbu.
Činnost badmintonového oddílu je podpořena z dotací poskytnutých Národní sportovní agenturou a městem Břeclav.