Badminton Břeclav

Reportáž z novoročního benefičního turnaje pro "havránky"

Již tradiční novoroční turnaj jsme těsně po Novém roce 2. ledna 2016 organizovali pro amatérské hráče tentokráte v duchu dobročinném. Využili jsme lidské dobroty v období svátků vánočních a novoročnímu turnaji jsme doplnili přívlastek benefiční. Část startovného v hodnotě 100 Kč/hráče byla určena na dobrou věc. Krom tohoto bylo možné přispět do pokladničky, která byla téměř měsíc umístěna v přilehlé kavárně badmintonové haly p. Karla Macha. Výtěžek z akce nebyl určen na záchranu nějakého ohroženého druhu havranů, jak by mohl název akce napovídat, nýbrž pro podporu rodiny Havránkových.
Peťa a Renča Havránkovi (turnajová přezdívka "REPE") se téměř pravidelně účastnili našich amatérských turnajů až do chvíle, kdy jejich dcera a též badmintonistka Martina v dubnu 2014 po tragické autonehodě utrpěla velmi těžké zranění hlavy ohrožující život. Přes nepříznivé prognózy lékařů Martina v domácí intenzivní péči dělá pokroky, vrátil se jí úsměv na rty a letos v září zvládla náročný a však finančně nákladný rehabilitační program, který by byl zapotřebí opakovat. Vybrané finance budou použity na léčebné výlohy Martiny. V rámci turnaje bylo vybráno celkem 16 340 Kč a 16 Eur.

Turnaj byl plně obsazen a proběhl za účasti 30ti dvojic různého složení. I na tomto turnaji se ukázaly některé dvojice poprvé a budeme věřit, že ne naposledy. Přední příčky byly obsazeny "hostujícími" dvojicemi:
1. místo: Rychnovská-Zahradník (Pardubice)
2. místo: Krejčířík-Nečas (Hustopeče)
3. místo: Damborská-Hetfleiš (Pardubice)
Další výsledky můžete shlédnout níže společně s fotografiemi.

Více fotografií z turnaje najdete v našem webovém albu.


Aktuality

Tréninky oddílových dětí ve školním roce 2023/2024!

Máme účet na YouTube.

Fotky z námi pořádaných akcí můžete sledovat v našem webovém fotoalbu.
Činnost badmintonového oddílu je podpořena z dotací poskytnutých Národní sportovní agenturou a městem Břeclav.